Їхні стовбури такі високі, що верхівки дерев важко роздивитися, вони губляться десь там, у сонячних променях та обіймах вітру... Ці дерева вже давно створюють приємний затінок біля університету і дарують бажану прохолоду в спекотні дні... А пустотливі руді білки, які цілими поколіннями мешкають у зеленій зоні біля університету, давно облюбували розваги на їхніх гілках.
Тільки уявіть, скільки бачили на своєму віку ці могутні дерева і скільки б могли розказати, якби вміли говорити... То ж який хоч приблизний вік хвойних красунь? Точної відповіді, на жаль, журналістам Нежатин ніхто не надав. Але, думки кількох спеціалістів- біологів, з якими ми спілкувалися, сходяться на тому, що цим пишним хвоям максимум 80 років.
"Судячи по зовнішньому вигляду ялин, беручи до уваги висоту цих дерев, то років 70-80", - припустив доцент кафедри біології НДУ Сергій Пасічник.
"Років 60, а то й більше", - такої думки дотримуються працівники Агробіостанції разом з працівниками кафедри біології НДУ. З їхніх слів, надалі буде вестись журнал, куди будуть записувати дати всіх насаджень, які відбуватимуться на території біля університету. "А то й справді, цікаво знати точний вік цих дерев, але даних про це немає", - додали біологи.
Тож древнім ніжинським ялинам до свого сторіччя ще треба підрости... Але від того, що молодші, вони не менш прекрасні...
Навесні на темно-зелених гілках, немов новорічні свічки, виростають лілово-червоні зав'язі шишок. Так ялина радує своїм цвітом.
Валентина Пильник
Фото автора
Немає коментарів:
Дописати коментар